wróć wróć Konkursy i wydarzenia
2010 r. i wcześniej...

Czytaj wydarzenia 2011 roku 2012 roku 2013 roku aktualne
 środa, 08 grudzień, 2010 r. 
 środa, 13 październik, 2010 r. 
Seminarium dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu monieckiego

w dniu 13 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasionówce odbyło się seminarium bibliotekarzy z powiatu monieckiego. Seminarium zorganizowała Biblioteka Publiczna w Mońkach wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Jasionówce. Zebranie przebiegało zgodnie z programem:
- uczestnictwo biblioteki w Programie Rozwoju Bibliotek (doświadczenia, korzyści),
- zakup książek w 2010 roku (recenzje wybranych książek - dyskusja),
- informacje o bibliotece (elektroniczne i internetowe),
- sprawy bieżące: rozwój czytelnictwa w I półroczu 2010 roku, ogłoszenia konkursu plastycznego pn: "Moja ulubiona postać z utworów Marii Konopnickiej", ustaliliśmy terminy 4 spotkań, które odbędą się w ramach "Mirkograntu podaj dalej"
 poniedziałek, 01 luty, 2010 r. 
 środa, 21 październik, 2009 r. 
 środa, 01 lipiec, 2009 r. 
 czwartek, 26 marzec, 2009 r. 
Nieopowiedziane historie. Wojenne i powojenne losy mieszkańców powiatu monieckiego.

18 marca w sali widowiskowej MOK-u odbyło się podsumowanie konkursu ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Mońkach.Zadaniem uczestników było zebranie i zapisanie wspomnień osób starszych z okresu II wojny światowej. Do biblioteki wpłynęły bardzo interesujące prace mówiące o wywózkach na Sybir, o tragicznych losach rodzin pozbawionych ojców, o głodzie, ucieczkach i wszechobecnym strachu. Wszystkie one zostały zamieszczone w okolicznościowym wydawnictwie książkowym pt. "Nieopowiedziane historie. Wojenne i powojenne losy mieszkańców powiatu monieckiego". Wiedzę o tym okresie uzupełnili pracownicy IPN - Pan Marcin Markiewicz z wykładem"Okupacja sowiecka w Polsce w latach 1939-1941" i Pan Piotr łapiński, który mówił o "Podziemiu niepodległościowym w okolicy Moniek w latach 1944-47".
Wiesława Filipkowska
 piątek, 20 marzec, 2009 r. 
Udostępnienie w internecie księgozbiorów powiatowych

Z chwilą zakupienia oprogramowania FIDKAR i FIDSERW możliwe stało się dołączanie księgozbiorów bibliotek z całego powiatu monieckiego do baz internetowych. Od początku marca do dnia dzisiejszego biblioteki w Mońkach (także w filiach w Kuleszach i Boguszewie), Knyszynie i Krypnie udostępniły swoje bazy. Dzięki temu czytelnicy mogą wyszukiwać książki wg nazwiska autora, tytułu i innych parametrów. Dzięki temu wyszukiwaniu można dowiedzieć się więcej: o ilości egzemplarzy, o tym, czy książka jest ilustrowana, jak dużo ma stron, kto jest redaktorem lub tłumaczem. Nie wychodząc z domu (przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, nawet w święta), będąc przy komputerze można sprawdzić, czy książka możliwa jest do wypożyczenia lub dostępna jest w czytelni. Dzięki Gadu-gadu możliwe jest też skontaktowanie się z bibliotekarzem (w godzinach pracy biblioteki) i po krótkiej rozmowie sprawdzić, czy szukana książka nie jest wypożyczona. Można także dowiedzieć się, od fachowca, gdzie i jakie książki polecić może bibliotekarz na określony temat.

Miejsce w menu gdzie można uruchomić wyszukiwanie
 wtorek, 18 listopad, 2008 r. 
 niedziela, 12 październik, 2008 r. 
 środa, 08 październik, 2008 r. 
Czytaj wydarzenia 2011 roku 2012 roku 2013 roku aktualne